Olimpiada Gimnaziilor la Oina

Sambata, 26 martie 2016, pe Stadionul din Chitila, s-a desfasurat etapa regionala Bucuresti- Ilfov a Olimpiadei Gimnaziilor la Oina, concurs care se afla in Calendarul Competitional al Federatiei Romane de Oina si care a reunit echipele scolilor reprezentante ale celor 6 sectoare ale municipiului Bucuresti si castigatoarea etapei judetene Ilfov, Scoala Gimnaziala “Profesor Ion Visoiu “ din Chitila.

Organizatorul concursului a fost Asociatia Sportiva Scolara Nr 1, Chitila, aflata in parteneriat cu Federatia Romana de Oina, Inspectoratul Scolar al Judetului Ilfov, Comitetul Olimpic Sportiv Roman,Primaria Orasului Chitila si Fundatia Pro Chitila. Castigatoarea competitiei a fost echipa Scolii Gimnaziale “Profesor Ion Visoiu “ din orasul nostru, urmata de echipa Scolii Nr 102, sector 4, Bucuresti si de echipa Liceului Teoretic “ Stefan Odobleja”, sector 5 Bucuresti.

Elevii nostri s-au calificat, astfel, la etapa nationala ce va avea loc in luna mai, la Constanta.
Succes, baieti!